Fundusz Osiedlowy Komunikaty Infrastruktura Sprawy społeczne Środowisko Rada Osiedla Kowale Zasobnik
17 Kwietnia 2024, imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina

Tereny zielone to nadzwyczaj cenne obszary naszego Osiedla, które dają namiastkę wytchnienia i radości w sąsiedztwie hałaśliwych zakładów i ruchliwych ulic. Docenią to zwłaszcza starsi Mieszkańcy Kowal, którzy pamiętają ich sielski charakter i urok.

Park kieszonkowy przy ulicy Tczewskiej.

Choć projekt WBO nie zdołał się przebić w głosowaniu to sam pomysł budowy parku kieszonkowego u zbiegu ulic Szczycieńskiej i Tczewskiej zyskał uznanie w oczach Zarządu Zieleni Miejskiej i został przeznaczony do realizacji w innym trybie i oto właśnie powstał. Zarośnięta łąka z wydeptaną do gołej ziemi wąską ścieżką zmieniła się w uporządkowaną formę zieleni z wieloma ścieżkami o stabilnym podłożu. To kolejne ciekawe miejsce na zielonej mapie naszego Osiedla obok starego Cmentarza przy ul. Kowalskiej, placu przy ul. Ełckiej 34 oraz rozległych terenów Widawy.

Ławeczka „Pod bocianim gniazdem”.

Na zielonej mapie Kowal w ostatnich latach przybył nam zielony skwerek „Pod bocianim gniazdem” u zbiegu ulic Lechitów, Kowalskiej i Tczewskiej gdzie obok bardzo ciekawej i urokliwej kompozycji zieleni można spocząć na ławeczce i sprawdzić swój refleks licząc przejeżdżające samochody. Jeszcze kilka lat temu gniazdo było zamieszkałe, lecz od sezonów jest puste.

Rada Osiedla Wrocław Kowale 2013-2022
web design by AGENA